14 listopada, w Światowy Dzień Cukrzycy, mojacukrzyca.org zaprasza na 1. Wirtualną Konferencję poświęconą obchodom i edukacji na temat cukrzycy.


Nowe wyzwania i możliwości

Przed każdym z nas obecna sytuacja związana z COVID-19 postawiła nowe wyzwania, ale i możliwości. Dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom osób z cukrzycą portal mojacukrzyca.org organizuje 1. Wirtualną Konferencję mojacukrzyca.org pod tytułem „Edukacja to podstawa”. Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu na żywo, przez Internet, w całkowicie zdalnej formule.

Warto dodać, że Konferencja odbywa się pod honorowym patronatem Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego. Patronat nad wydarzeniem sprawują Polskie Stowarzyszenie Diabetyków (PSD) oraz Stowarzyszenie Edukacji Diabetologicznej (SED).

Konferencja składać będzie się z dwóch części:

W pierwszej odbędą się wykłady eksperckie. Po każdym wykładzie przewidziany jest czas na pytania i odpowiedzi specjalisty.

W drugiej części do dyskusji o cukrzycy zaproszono panelistów, ekspertów i znawców tematu. Poruszone będą ważne kwestie związane z leczeniem cukrzycy w Polsce.

Szczegóły program wydarzenia jest już dostępny na stronie  www.mojacukrzyca.org/konferencja

Ta konferencja jest właśnie dla Ciebie!

Co istotne, Konferencja skierowana jest do wszystkich pacjentów z cukrzycą. Zarówno z typem 1 oraz typem 2, rodziców i opiekunów dzieci z cukrzycą, ich rodzin, znajomych, ale i wszystkich zainteresowanych tematem cukrzycy. Do udziału zapraszamy także lekarzy, diabetologów, studentów medycyny, którzy chcą zobaczyć cukrzycę okiem diabetyka. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Portal mojacukrzyca.org działa w sieci już od 19 lat. To kawał czasu. Od ponad roku prowadzimy dla użytkowników audycję na żywo pt. Pogadajmy o cukrzycy. Doświadczenie zdobyte przy realizacji tego programu oraz aktualna sytuacja epidemiologiczna przyczyniły się do decyzji o organizacji 1. Wirtualnej Konferencji mojacukrzyca.org. Dzień 14 listopada jest dla diabetyków wyjątkowy.

Wierzę, że zechcą ten dzień spędzić wspólnie, ze sobą – zdobywając cenną wiedzę i wymieniając się doświadczeniem, dbając jednocześnie o bezpieczeństwo swoje i najbliższych. Dlatego też spotykamy się w końcu zdalnie. Gorąco zapraszam wszystkich, osoby z cukrzycą, ich opiekunów, rodziny, znajomych do uczestnictwa w Konferencji. Edukacja to podstawa. Warto wiedzieć więcej – mówi Jerzy Magiera, autor portalu mojacukrzyca.org i organizator wydarzenia.

Uczestnictwo jest bezpłatne

Przede wszystkim konferencja jest bezpłatna. Wymagana jest jednak rejestracja. Wystarczy, że uczestnik poda jedynie imię i nazwisko oraz adres e-mail, na który otrzyma link do transmisji na żywo. Można również podać numer telefonu, na który organizator wyśle przypomnienie o wydarzeniu. Formularz rejestracyjny jest dostępny na stronie www.mojacukrzyca.org/konferencja

Warto pamiętać, że wszystkie zarejestrowane osoby, które wypełnią formularz rejestracyjny będą mogły wziąć udział w konkursie z nagrodami. Sam konkurs będzie przeprowadzony na żywo, podczas transmisji w dniu 14 listopada, dlatego ważne będzie uważne śledzenie przekazu. Szczegółowe informacje o konkursie i zasadach udziału można znaleźć na stronie konferencyjnej.

Konferencja jest wspierana przez: Abbott, Ascensia Diabetes Care, Diabetyk24.pl, Novo Nordisk, Roche Diabetes Care, Ypsomed Polska oraz kampania Dłuższe Życie z Cukrzycą.